Řady motocyklů BMW: Co znamenají jednotlivé modely?
|

Řady motocyklů BMW: Co znamenají jednotlivé modely?

Víte, co znamenají⁣ různé ⁣série ⁢motorek BMW? Pokud vám to ⁢zatím⁢ uniklo, ⁤nebojte se! V tomto článku‍ se ‌zaměříme na⁤ rozkódování⁤ tajemství za názvy‍ jednotlivých‌ modelů a odhalíme, co se skrývá za každou řadou motocyklů od⁣ této legendární značky. Čtěte dál a příště už budete​ moci s jistotou rozpoznat, ⁢o ‌jaký typ BMW motorky se ‌jedná.

Řady motocyklů ⁣BMW ‌- Co znamenají⁣ jednotlivé modely?

V nitru modelového​ portfolia společnosti BMW existuje celá řada různých řad ⁢motocyklů, každá s vlastním charakterem a​ zaměřením. Jednotlivé modely ​v ​těchto řadách mají⁢ své ‍specifické vlastnosti ⁣a využití, které je důležité⁣ znát při ⁣výběru toho nejvhodnějšího ⁣motocyklu pro vaše ​potřeby.

Mezi⁢ populární⁤ řady motocyklů BMW patří například:

 • R NineT ‍- modely⁤ této⁢ řady se vyznačují retro designem ⁢a​ individualizovatelností.
 • S – sportovně laděné motocykly⁣ s výkonnými motory a agresivním vzhledem.
 • GS – dobrodružné⁣ cestovatele, kteří se perfektně hodí ⁣pro off-road ⁤terén.

Řada motocyklů Zaměření
R NineT Retro design
S Sportovní motocykly
GS Dobrodružné cestovatele

Pokrok ‍a⁤ inovace‍ v‍ modelové řadě BMW

Pokrok⁣ a inovace v ⁢modelové řadě BMW

V modelové řadě⁣ motocyklů BMW se můžeme⁢ těšit na pokrok a inovace, které​ zaručují ⁤nejen bezpečnost, ‍ale i výkon ​a komfort ⁤při jízdě. ‌Každý ⁣model má​ své vlastní ⁣charakteristiky a funkce, které ho odlišují‌ od ostatních. ‍Zde ‌je ⁢stručný​ přehled toho,⁤ co můžete očekávat⁤ od jednotlivých modelů:

 • BMW Série R: Tato řada motocyklů je ‌známá⁣ pro svou spolehlivost ‍a⁤ robustní konstrukci, což ⁣ji činí ideální⁤ volbou ​pro ‌dlouhé výlety.
 • BMW Série‌ K: ‌Pokud hledáte dynamiku⁣ a výkon, pak ⁢je tato ‍řada určena právě ⁢pro⁢ vás.​ S moderními technologiemi‍ a⁣ sportovním designem si ⁢zamilujete ⁢každý ​okamžik strávený za řídítky.
 • BMW Série G: ⁤Pro ⁤milovníky⁣ dobrodružství⁤ a off-road jízdy je ‌tato⁣ řada vybavena⁣ robustními pneumatikami a odolným šasi,​ abyste mohli⁢ zkoumat i ty nejnáročnější terény.

Motorové varianty⁢ a výkon u modelů BMW

Motorové ‌varianty u ⁣modelů BMW zahrnují širokou škálu výkonů a technických parametrů. Od malých a ​ekonomických jednoválců až ⁤po⁣ výkonné‌ a sportovní řadové šestiválce, BMW nabízí pro každého motorkáře‍ něco‌ speciálního.

Mezi‌ nejoblíbenější řady motocyklů BMW patří:

 • F‌ (řada s ⁤jednoválci pro začátečníky)
 • R ⁢(sportovní řada s ‌paralelními ‍dvouválci)
 • K (luxusní cestovní motocykly s vodou chlazenými čtyřválci)
 • S (maximální sportovní výkon ‌s řadovými šestiválci)

Model Výkon⁣ (kW) Maximální rychlost (km/h)
F750GS 57 190
S1000RR 152 299
K1600GTL 118 200

Ergonomie a pohodlí⁤ při jízdě na motocyklu⁢ BMW

Ergonomie a pohodlí při jízdě na motocyklu BMW

Při výběru ‍správného modelu motocyklu BMW je⁤ důležité ⁣vzít v úvahu nejen ⁤výkon motoru​ a design, ale také ergonomii⁣ a‌ pohodlí při jízdě. Existuje několik řad motocyklů BMW, ⁣které nabízejí různé ‌úrovně ‍pohodlí a ergonomie ‌pro jezdce. Zde ​je přehled jednotlivých modelů:

 • R nineT – Tento ‌model kombinuje​ retro ‌design s‍ moderními technologiemi a ⁤nabízí pohodlnou polohu pro​ dlouhé cesty.
 • S 1000 ‍RR ⁢- ‍Sportovní motocykl s agresivním designem a sportovní polohou, ⁤která uspokojí ‌nadšence rychlé jízdy.
 • K⁣ 1600 GTL – Turistický ​motocykl ⁢s ⁢luxusním vybavením ‌a pohodlnou polohou pro⁤ delší výlety.

Model Ergonomie Pohodlí
R nineT Pohodlná ​poloha Vhodný pro dlouhé ​cesty
S ‍1000 ​RR Sportovní poloha Agresivní design
K 1600⁢ GTL Turistická poloha Luxusní ⁣vybavení

Design a estetika jednotlivých modelů

BMW má širokou⁤ škálu modelů motocyklů, každý s vlastním jedinečným designem a estetikou. Každý ​model reprezentuje určitou řadu‍ motocyklů, ⁤která ⁤má své vlastní⁤ charakteristiky a styl. Zde je​ pár modelů ​a jaký designový prvek je charakterizuje:

 • R nineT: Tento model je‌ známý ⁤pro svůj ⁢retro⁣ design inspirovaný minulostí, kombinující ⁤klasické prvky ⁤s⁤ moderní technologií.
 • S 1000 RR: Výkonný superbike, který zdobí agresivní ​a ​aerodynamický ⁢design, symbolizující⁢ rychlost a ​dynamiku.
 • R 1250 GS: Adventure motocykl ⁤s robustním⁤ vzhledem a⁢ proporce, ideální​ pro ‍dlouhé⁤ cesty​ a off-road dobrodružství.

Model Designový prvek
R nineT Retro design
S 1000 RR Agresivní aerodynamický design
R 1250 GS Robustní⁢ vzhled a ​proporce

Historie ⁣a vývoj motocyklů ⁣BMW

Historie a vývoj motocyklů BMW

BMW vyrábí motocykly již‍ od roku 1923 a⁤ od té doby prošly jejich modely mnoha ​vývojovými změnami. ⁣Jednotlivé⁣ řady motocyklů BMW jsou ⁢rozděleny podle ⁤funkčnosti a stylu ⁣jízdy, který‍ je zaměřený⁤ na konkrétní ‌typ ‍jezdce.

V řadě BMW R‍ se nacházejí klasické trhasáky s‌ boxerovým motorem ⁢umístěným v délce,⁢ zatímco⁣ řada​ BMW K je známá pro své výkonné ⁣cestovní motocykly s inovativní technologií. Modely‌ GS jsou ⁤určeny pro ‍off-roadové⁣ dobrodružství, zatímco řada S nabízí⁤ sportovní‌ motocykly pro rychlostní nadšence.

Model Význam
GS Off-road dobrodružství
R Klasické⁤ trháky
K Výkonné ⁣cestovní motocykly

Sportovní a adrenalinové ‍motocykly od ⁤BMW

Sportovní a adrenalinové motocykly⁢ od BMW

Vůči​ automobilovému ⁢trhu ​je svět motocyklů ⁢od BMW ‍možná ⁢méně ⁣známý, ⁤ale ⁣rozhodně stojí​ za povšimnutí. ‌Bavíme ‌se o široké škále⁤ modelů, které nabízejí ‌nejen sportovní, ale i ⁤adrenalinové zážitky. ​Od elegantních cestovních motorek ‍až⁣ po agresivní‌ supersporty, ⁤BMW má ⁢pro každého motorkáře něco speciálního.

Řady motocyklů BMW:

V různých modelech BMW motorek, můžete ​narazit na různé řady ⁣a označení. Zahájení motocyklového světa od BMW zahrnuje základní modely, jako jsou řady G a F. Tyto ​pokročilé motocykly jsou ideální pro ‍začínající motorkáře. ​Na⁤ druhé straně spektra se nachází špičkové‌ modely z řad⁤ S a RR, které⁣ nabízejí ​silný výkon a maximální rychlost.⁢ Nesmíme ‍zapomenout ani ​na ​ikonickou řadu GS, která ‍je ‌oblíbená mezi dobrodružnými​ cestovateli.

Co znamenají​ jednotlivé modely:

 • BMW G: Základní modely vhodné pro začátečníky.
 • BMW F: Sportovní motorky s ⁤odlehčenou‍ konstrukcí.
 • BMW S: Výkonné a agresivní sportovní motocykly.
 • BMW RR: Extrémně ‌výkonné​ super sportovní modely.
 • BMW GS: Cestovní motorky⁢ s dobrou schopností off-road jízdy.

Závěrečné myšlenky

Díky za přečtení mého článku ​o řadách motocyklů BMW! Doufám, ⁢že ti pomohl‍ lépe ⁤porozumět jednotlivým ‌modelům‍ a co​ znamenají. Nezapomeň, ⁢že výběr správného modelu závisí na tvých ⁢preferencích a potřebách. Pokud máš rád‍ sportovní jízdu, může být⁣ pro⁣ tebe ideální‌ řada S. ​Pokud preferuješ pohodlné cestování, možná by sis měl vybrat řadu K. Každopádně,‌ BMW nabízí širokou škálu modelů pro‍ každého motorkáře.‍ Tak si vyber⁣ tu nejlepší volbu pro ‌sebe a‍ užij si jízdu v ‌plné parádě! Díky za‌ přečtení a těším ‌se​ na další setkání ‌s tebou v dalším článku. ‌Ať‌ se‍ ti daří na cestách a buď vždy ‍bezpečný!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *